TECHNOLOGIE

Zalety budowy z keramzytu

Szybkość wznoszenia

Szybkość wznoszenia jest największą zaletą tej technologii. W odróżnieniu od budowy metodą tradycyjną dom o powierzchni 120m2 powstaje w ok 3 miesiące.

Indywidualny charakter Twojej budowy

Zgodnie z Państwa sugestiami w trakcie prac projektowych zoptymalizujemy Państwa projekt pod kątem kosztów wykonania i eksploatacji. Dopiero po konsultacjach i pełnej akceptacji klienta zostaje przygotowany projekt zamienny.

Ściany gotowe są do malowania i tapetowania

Ściany wykonane są z gotowych modułów co pozwala prawie całkowicie zminimalizować tak zwane „etapy mokre”. Powierzchnia zespolonych ścian jest równa i gładka, nie wymaga tynkowania, co pozwala po uprzednim zagruntowaniu na położenie tapety a po naniesieniu niewielkiej warstwy gładzi na malowanie.

Ściany są jednolite i jednorodne

W budynku z keramzytu nie pojawiają się spękania ponieważ jednolitość i jednorodność ścian daje możliwość przenoszenia naprężeń rozciągających. Jest to bardzo ważne przy krótkich terminach realizacji ponieważ każda nowa konstrukcja „musi się ułożyć”.

Ściany są przygotowane pod montaż instalacji elektrycznej

Ściany posiadają bardzo dobrą izolacyjność termiczną. Ściany wykonane z naturalnych materiałów przy dobrze zaprojektowanej warstwie izolacyjnej zapewniają niskie koszty ogrzewania budynku. Ściany chronią dom przed szybkimi zmianami temperatur. Daje to gwarancję komfortu cieplnego oraz najlepszą charakterystykę energetyczną.

Ściany posiadają bardzo dobrą izolacyjność termiczną (gwarancja komfortu cieplnego)

Ściany wykonane z naturalnych materiałów przy dobrze zaprojektowanej warstwie izolacyjnej zapewniają niskie koszty ogrzewania budynku. Ściany chronią dom przed szybkimi zmianami temperatur na przykład podczas wietrzenia pomieszczeń. Daje to gwarancję komfortu cieplnego oraz najlepszą charakterystykę energetyczną o każdej porze roku.

Ściany wyróżniają się wysoką izolacją akustyczną

Ściany dzięki zwartej strukturze i masie oraz szczelnemu połączeniu elementów posiadają wysoką izolacyjność akustyczną co skutkuje bardzo dobrym tłumieniem dźwięków.

Grubość ścian

Ściany nośne w tej technologi mają 15cm grubości co pozwala na uzyskanie współczynnik przenikania ciepła ściany U= 0,24 W/m2K oraz dodatkowej powierzchni domu, np. przy budowie domu 120m2 zyskujemy ok 10m2.

Przyjemny mikroklimat

Dom jest zdrowy i ekologiczny. Charakteryzuje się bardzo przyjemnym mikroklimatem, podobnym do tego, który występuje w domach z cegły.

Atesty i gwarancje

Ściany posiadają wszelkiego rodzaju atesty oraz dopuszczenia do stosowania w budownictwie a producent udziela na nie 50- letniej gwarancji imiennej.

NASI PARTNERZY
profil facebook